Jak se připravit na přijímačky

Existuje mnoho způsobů, jak se na přijímací zkoušky na VŠ připravit. Záleží na vaší motivaci a časových možnostech. Někdo se dokáže zakousnout a přípravě věnuje skutečně mnoho času a přistupuje k ní systematicky, jiný je lehkovážnější a nechává to náhodě. My doporučujeme systematickou přípravu, zejména pokud se hlásíte na vyhledávané školy.

Jaké formy přípravy můžete zvolit:

1. Samostudium

Pokud v rámci prvotního testování zjistíte, že vám obsah přijímací zkoušky nečiní velké problémy, můžete se začít připravovat samostatně. Hodně fakult má zveřejněné ukázky starších testů nebo doporučenou literaturu pro přípravu, což vám usnadní práci.

2. Přípravný kurz prezenční

Tato forma přípravy je vhodná zejména pro ty z vás, kteří při prvotním testování zjistí, že potřebují s přípravou pomoci. Pokud si vyberete kvalitní kurz, je tato forma ideální. Lektor by vás měl seznámit s podrobným obsahem testu, poradit s vhodnou strategií a podrobně vysvětlit problematické příklady.

3. Přípravný kurz on-line

Jedná se o poměrně novou formu přípravy, kdy se učíte z vyřešených a okomentovaných cvičných příkladů. Jde o takovou lepší a cílenou učebnici. V některých kurzech je navíc možnost i konzultace s lektorem, což je určitě vhodným doplněním této formy přípravy.

4. Individuální doučování

Jedná se o nejefektivnější, ale zároveň i nejdražší formu přípravy. Individuální doučování doporučujeme těm z vás, kdo chtějí intenzivní pomoc šitou přímo na míru.

Online TSP kurzy z pohodlí domova...

TSP kurzy v Brně