Jaké byly TSP 2020?

Podmínky, ve kterých se konaly zatím poslední testy studijních předpokladů, byly zcela nové. Kvůli epidemiologické situaci se testy posunuly oproti tradičnímu dubnovému termínu o dva měsíce a studenti s jejich napsáním museli čekat až do konce června. Samotná podoba testů se ale tolik nezměnila. Podívejme se na souhrnné statistické údaje a na to, jak jednotlivé subtesty vypadaly.

Číst dál...

Last minute příprava na přijímačky

Kdykoliv si vzpomenete na hromady učení, které máte před sebou, nastane klasický scénář – prokrastinace a odkládání všeho, co odložit jde, i toho, co už opravdu odkládat nejde. A najednou je pozdě. Potřebujete se začít připravovat na maturitu a na přijímačky už nezbývá čas. Jenže jste zjistili, že vám ty testy studijních předpokladů připadají těžší, než jste čekali. Než to vzdáte a vysokou školu si radši o rok odložíte, zkuste zvážit kurzy na TSP. Pomůžou vám s přípravou i na poslední chvíli.

Číst dál...

Kolik matiky je potřeba k TSP?

Kolik úsilí vás bude stát doučit se matiku po čtyřech letech na střední, kde jste jí prolezli jen tak tak? V článku zjistíte, že do TSPéček toho vlastně zas tolik nepotřebujete a není se čeho bát.

Číst dál...

Kritické myšlení - řešení příkladu

Při řešení podobných TSP příkladů, kde se prolíná numerika s kritickým myšlením, se přímo nabízí dosadit si konkrétní čísla. Tím nechci nikoho, zvláště pak rychlejší řešitele, odradit od vlastních (a i správnějších) úvah.

Číst dál...